Spolek Klášter ChotěšovAkce, které se konaly v roce 2006


Zde jsou akce, které se konaly v roce 2006 a které jsme sem přátáhli ze starší verze webových stránek. Jsou seřazeny tak jak jsme je postupně inzerovali ve formě pozvánek a článků z těchto akcí.

Kompletní přehled akcí v roce 2006 si můžete stáhnout zde


28. Prosince
Eva Křenková

Vánoční koncert

Občanské sdružení Klášter Chotěšov Vás zve na vánoční koncert, který se koná dne 3.12.2006 od 14 hodin v konventu kláštera.

Vánoční písně zahraje žesťový soubor CLASSIC BRASS QUINTET, který je složen z hráčů a pěvkyně Divadla J.K.Tyla. Sólo zazpívá Venuše Dvořáková a sólo na akordeon bude mít Jarmila Vlachová. Vstupné 50,- Kč, děti v doprovodu rodičů zdarma.


1. listopadu
Jiří Poslední

Třetí ročník grafické soutěže Ex libris

Zde je článek popisující průběh tohoto ročníku.

Zde je článek zabývající se smyslem a cílem této soutěže.


22. července
Helena Krausová

Vojáci se opět vrátili do Chotěšova

Zde je článek popisující průběh tohoto setkání.


20. Června
Eva Křenková

Fotografie Filipa Hrbáče


Dovoluji si Vás pozvat na první výstavu fotografií Filipa Hrbáče v chotěšovském klášteře vždy v neděli od 23.7.2006 - do 1.10.2006 v refektáři chotěšovského kláštera.

Na setkání s autorem jste zváni 5.8.2006, kdy se bude konat Večer pro klášter Chotěšov IV.

F.Hrbáč je člen Volného sdružení východočeských fotografů. Fotografii se začal věnovat v dětství a to díky svému dědečkovi, který velice rád fotografoval. V dospívání na tuto zálibu zapomíná. Při studiu na vysoké škole objevuje zajímavosti cestování a stává se průvodcem cestovní kanceláře. Díky tomu navštěvuje Korsiku, Krym, Rumunsko. Krásná příroda ho opět přivádí k fotografování.

Na výstavě je možno vidět fotky z karnevalu z Benátek. Druhá část výstavy je pak věnována přírodním krásám Korsiky, Krymu a Rumunska.22. Května 2006
Eva Křenková

Výstava obrazů a keramiky

22. Května 2006
Eva Křenková

Prázdninový rozjezd

Občanské sdružení Klášter Chotěšov Vás zve dne 24.6.2006 na "Prázdninový rozjezd v chotěšovském klášteře" od 14.hodin. Představí se zde dětský pěvecký sbor MIKEŠ z Hrusic, veškeré zájmové kroužky pracující s dětmi v naší obci, ZŠ Chotěšov, MŠ Chotěšov, ZUŠ Stod, Modeláři Stod. Bude připraveno mnoho dalších zajímavostí a samozřejmě i možnost prohlídky kláštera a všech výstav.Vstupné bude 40 Kč pro dospělé, děti s doprovodem zdarma a děti bez doprovodu 20 Kč.

Zde je pozvánka ve formě plakátu


20. Dubna 2006
Eva Křenková

Výstava obrázků Jesefa Lady

Tuto výstavu je možno shlédnout v konventu v bývalém refektáři. Je zde představena obec Hrusice a celá umělecká cesta Josefe Lady. Bohužel jeho počáteční práce - karikatury pro časopisy již v dnešní době nelze zapůjčit a vystavovat. Hlavní důvod je jejich vysoká cennost. Doufám, že každý si zde najde něco zajímavého a odnese si i nějaké nové informace o Josefu Ladovi


28. Března 2006
Jaroslav Cuřín

Blíží se jaro, blíží se turistická sezona

Prohlídky kláštera zahájíme v letošním roce v neděli 30.4.2006. Prohlídky se budou konat tradičně každou neděli ve 13, 14,30 a v 16 hodin. Telefonicky lze sjednat prohlídku i na jiný termín.

Jako novinku shlédnou návštěvníci při prohlídce výstavu obrazů malíře Stanislava Poláčka.

Další novinkou bude zpřístupnění refektáře v přízemí konventu. Tam chceme umístit výstavu pro děti s obrázky malíře Josefa Lady. Podrobnosti budou uvedeny na plakátech.

Začátkem června Vám doporučujeme udělat si výlet do Manětína. Můžete si zde prohlédnout zajímavý zámek a na náměstí galerii soch. V zámku Vás uvítá od 3.6 do 30.7.2006 výstava grafických listů Ex libris klášter Chotěšov.

Hlavní koncert sezóny se bude konat v kapitulní síni v sobotu 10.6.2006 od 14 hodin. Vystoupí známý kytarista Štěpán Rak. Zveme občany Chotěšova. Sledujte informace na plakátech.


5. Února 2006
Jiří Poslední

Profesor Štěpán Rak


Kytarista Š. Rak vystoupí se svým koncertem dne 10.června v kapitulní síni kláštera v Chotěšově. Hudební svět si připomene skladatelské, interpretační i pedagogické dílo jedné z největších osobností koncertní kytary.

V roce 2000 byl Š. Rak jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary České republiky. Titul mu udělil prezident Václav Havel.

V roce 2001 byl jako první kytarista na světě pozván k sólovému vystoupení na moskevské konservatoři P.I.Čajkovského.

V roce 2002 také uplynulo 20 let od doby, kdy založil oddělení kytary na HAMU v Praze.

V roce 2003 se intenzivně věnuje skladatelské a pedagogické činnosti. S velkým zájmem se setkává jeho KYTAROTERAPIE.

Rok 2004 je již patnáctým rokem spolupráce s Alfredem Strejčkem a toto je vzpomenuto na 5. zámeckém hudebně literárním festivalu ve Starých Hradech u Jičína.

V březnu 2004 je hostem mezinárodního kytarového festivalu Světoví mistři kytary, který se konal v Kalifornii v USA, kde se s velikým ohlasem setkala Rakova celovečerní suita pro sólovou kytaru Dvacet tisíc mil pod mořem. Štěpán Rak je osobností, která si své posluchače podmaní intenzitou prožitku, interpretačním mistrovstvím a absolutním splynutím interpreta a skladatele v jedné osobě s duší hudby.

www.stepanrak.cz

Všechny akce, které se konaly

Na začátek stránky

© Spolek Klášter Chotěšov 2012 - 2021
Plzeňská 88, 33214 Chotěšov