Cookie Consent by Privacy Policies website Aktualizovat nastavení cookies

Spolek Klášter ChotěšovSouvisí s klášterem

Večer pro klášter

Benefiční akce na záchranu kláštera
Myšlenka uspořádat takovou benefiční akci vznikla v roce 2003, kdy skupina mládeže řešila problém, jak získat finance na nákup nářadí, potřebného pro naše každoroční brigády v tomto klášteře. Proto jsme uspořádali první "Večer pro klášter Chotěšov", který se shledal se značným zájmem veřejnosti. V roce, kdy jsme pořádali v pořadí třetí akci tohoto typu, náš záměr podpořilo celkem 905 návštěvníků, o rok později akci navštívilo 1500 příchozích. Další ročníky se počet návštěvníků pohyboval kolem tohoto čísla. Výtěžky jsou použity pro nákup pracovního náčiní pro brigády, pro zlepšení podmínek pro brigádníky, pro zajištění dalších ročníků akcí, část výtěžku jde na akci "Kup si své okno", která již několik let v klášteře probíhá.

více...

Klášterní zahrada

Sdružení bylo založeno poté, co jsme šťastně objevili nádherný klášterní areál v Chotěšově (o jeho historii si můžete přečíst zde) a stali se majiteli jeho části - bývalé klášterní užitkové zahrady s domem č.p. 69. Tomu předcházelo několik let intenzivního hledání vhodného místa pro aktivity, kterými bychom chtěli přispět k rozvoji občanské společnosti.

více...

Klášter Chotěšov - Lesovna

V roce 2009 bylo založeno občanské sdružení „Klášter Chotěšov – Lesovna“. Cílem sdružení je přivést objekt lesního úřadu znovu k životu a zachovat jeho propojení s chotěšovským klášterem.

více...

Obec Chotěšov

Obec leží 18 km jihozápadně od Plzně na hlavním silničním tahu Plzeň – Domažlice, v okrese Plzeň-jih. Obec má k 1.12.2011 celkem 2.654 obyvatel, rozkládá se na ploše 4.166,85 hektarů. Katastrální území zahrnuje obec Chotěšov a připojené (spádové) obce Mantov, Losina, Hoříkovice a Týnec.

více...

Restaurace pod Klášterem

Nedaleko kláštera Chotěšov se nachází velice příjemná, klidná a útulná restaurace s kapacitou 80 míst, příznačně nazvaná „Restaurace pod Klášterem”, která nabízí velký výběr vín, teplých i studených nápojů a minutek.

více...

Na začátek stránky

© Spolek Klášter Chotěšov 2012 - 2024
Plzeňská 88, 33214 Chotěšov