Cookie Consent by Privacy Policies website Aktualizovat nastavení cookies

Spolek Klášter ChotěšovPřehled akcí

Spolek „Klášter Chotěšov“ zajišťuje komentované prohlídky kláštera, které se konají od 29. dubna 2024 každou neděli od 13:00 a od 15:00 hod.
Časy prohlídek v ostatní dny najdete na stránkách Správy kláštera premonstrátek Chotěšov
Stálá expozice: historie kláštera a obce, Sdružení dobrovolných hasičů Plzeňského kraje, sochy L. Seefried-Matějkové, papírové modely historických staveb, modely letecké a obrněné techniky, F. X. Margold.

 

Podrobnosti o akcích a případné změny budou uváděny na facebooku Spolek klášter Chotěšov nebo Správa kláštera premonstrátek v Chotěšově.
Další akce najdete na stránkách Správy kláštera a Obce Chotěšov.

 

Výstavy

Také v letošní turistické sezóně se v klášteře uskuteční několik výtvarných výstav. Tyto výstavy se budou věnovat jak fotografiím, tak rozměrným instalacím, ale také se bude možné potěšit komorní grafikou. Všechny výstavy jsou součástí turistického prohlídkového okruhu v konventu, ale bude možné tyto výstavy navštívit i samostatně. K výstavám budou uspořádány vernisáže, které se opět uskuteční v krásném prostředí kapitulní síně. Výstavy bude možné navštívit od 12. května do 29. září.

Dagmar Lukešová
Fotoklub Plasy
Petr Vápeník
Milan Bauer
stálé výstavy Ludmila Seefried-Matějková – sochy, plastiky, pozměněná expozice pro rok 2023
papírové modely historických budov, modely letecké a obrněné techniky
stálá expozice Františka Xavera Margolda

Myslím, že se i v tomto roce jedná o soubor kvalitních výstav, při jejichž návštěvách bude divák potěšen a společně se vším ostatním, co klášter nabízí, jej přesvědčí k dalším návštěvám.
Vernisáž k výstavám Dagmar Lukešové a Fotoklubu Plasy se koná v pátek 10. května 2024 od 17 hodin. Vernisáž k výstavám Petra Vápeníka a Milana Bauera se koná v pátek 19. července 2024 od 17 hodin.
Výstavy je možné shlédnout ve všedních dnech od 9 hodin do 15 hodin. V neděli pak mezi 13. a 15. hodinou.

 

Podívejte se, jaké akce se konaly v letech minulých.

Na začátek stránky

© Spolek Klášter Chotěšov 2012 - 2023
Plzeňská 88, 33214 Chotěšov