Spolek Klášter ChotěšovAkce, které se konaly v roce 2007


Zde jsou akce, které se konaly v minulém roce 2007. Jsou seřazeny tak jak jsme je postupně inzerovali ve formě pozvánek a článků z těchto akcí.

Kompletní přehled akcí v minulém roce 2007 si můžete stáhnout zde >>>


9. Prosince
Eva Křenková

Adventní koncert skupiny "Touch of Gospel"

Dne 9. prosince od 14 hodin proběhl v kapitulní síni adventní koncert skupiny "Touch of Gospel". V danou hodinu se sál zcela zaplnil a my měli možnost vyslechnout 13 písní oslavujících Pána Boha a nechat v uspěchaném předvánočním čase na sebe působit krásnou atmosféru, kterou nám tato plzeňská gospelová skupina přivezla do naší obce. Více informací o této skupině můžete najít na jejich stránkách www.tog.cz


zahájení koncertu starostkou obcesbormistr Michal BeránekVíce fotek najdete přes odkaz ve fotoalbu zde >>>12. Října
Eva Křenková

Ex libris "Klášter Chotěšov"

Dobřanská galerie v Informačním centru Městského kulturního střediska Dobřany hostí od 21.září 2007 do 31. října 2007 velice příjemnou výstavu grafických prací s námětem dějin kláštera v Chotěšově. Jsou zde použity různé grafické techniky. Je zde také představena počítačová grafika. Výstava určitě stojí za shlédnutí.


foto z vernisáže - Bc.S.Sýkorová, J.Poslední
30. Září
Anna Seidlová

Jak dopadlo "Zamykání kláštera" v Chotěšově.

V neděli 30. září 2007 zorganizovala školská a kulturní komise Obce Chotěšov kulturní akci na závěr turistické sezóny v klášteře. Přes 500 návštěvníků se zapojilo do programu, který byl určen především dětem. Během celého odpoledne probíhala řada soutěží s odměnami, které věnovala společnost Trolli Bohemia s.r.o. "Čarodějnickou pohádku" zahrál v přeplněném klášterním kostele ochotnický divadelní soubor "Tadeáš Guláš" ze Lhoty u Dobřan, skupina "Řáldes" předvedla souboje na koních s ohnivými efekty, na které navazoval požární útok chotětovských hasičů. Prohlídky kláštera byly rozšířeny o dobrodružnou cestu do podzemí, na kterou posvítili návštěvníkům místní hasiči.

Úlohu hlavního pořadatele celé akce převzal Turistický oddíl mládeže Chotěšov, ten se v klášteře stará od roku 2002 o údržbu zeleně kolem vchodu do prelatury a v parku za kašnou. Školská a kulturní komise obce si vzala za úkol zapojit do akce chotěšovské spolky a tak se podařilo za pomoci klubu českých turistů, tělovýchovné jednoty - oddílu kopané, osvětové besedy, sdružení dobrovolných hasičů, občanského sdružení "Klášter Chotěšov", českého červeného kříže a rodičů dětí z turistického oddílu vydělat nejen na údržbu zahrad, ale také 5.000,- Kč na sbírku "Kup si své okno", 1.000,- Kč na údržbu prelatury, ve které se konají výstavy dětských prací a další 4.000,- Kč odevzdali průvodci obecnímu úřadu z prohlídek konventu.

Děkujeme všem návštěvníkům akce, účinkujícím a pořadatelům.

21. Září
Eva Křenková

15. Haydnovy hudební slavností v klášteře Chotěšov

Na letošních slavnostech hrál v Chotěšově smyčcový kvintet ANTIQUARIUS CONSORT z Prahy. Velká návštěvnost tohoto koncertu předčila očekávání. Největší radost pořadatelům a vystupujícím udělaly děti ze ZUŠ Staňkov, které si přijely poslechnout tento koncert. Byla to první dětská návštěva těchto slavností v Chotěšově, ale i celého festivalu.
19. Srpna
Eva Křenková

Osmé setkání chovanek klášterní školy

V neděli 19.8.2007 se již po osmé konalo setkání chovanek bývalé klášterní školy. Přijela paní Dajbychová, Krýslová, Tlustá a Valentová. Tyto dámy i se svými doprovody a s členy Občanského sdružení Klášter Chotěšov se nejdříve zúčastnily mše svaté ve farním kostele. Ovšem nejmilejší bylo opětné navštívení kláštera. Nejvíce času všichni strávili v klášterním muzeu. Zde si prohlíželi fotky a vzpomínalo se. Jedna z přítomných dam - paní Tlustá - navštívila klášter při tomto setkání po sedmdesáti letech. Bylo to opět příjemné shledání.


zleva paní Tlustá, Valentová a Dajbychová

6. Srpna
Eva Křenková

Večer pro klášter Chotěšov

Akci navštívilo kolem 1500 návštěvníků. Výtěžek z akce bude použit při opravách a údržbě kláštera. Informace a především množství fotek z letošního pátého ročníku naleznete zde >>>


30. Června
Eva Křenková

Vernisáž keramičky Jiřiny Hepové

V sobotu 30.6.2007 chotěšovský klášter nabídl již třetí vernisáž tohoto roku. Výstavu keramičky Jiřiny Hepové zahájil a všechny přítomné přivítal Jiří Poslední. Ak. malíř Jaroslav Pleskal představil paní Hepovou a hlavně její dílo. Hudebníci Michal Pustay a Ivana Plachá zahráli písně ze svého nového alba. Na výstavě je možno najít keramické koláže, keramické kachle a novou sérii keramických obrazů. Tato výstava nabízí pohled na různé přístupy ke keramice, práci s keramickým materiálem a vytvoření zajímavých děl.
Výstava je přístupná pro veřejnost při sobotních prohlídkách kláštera do 1.9.2007 a při nedělních prohlídkách kláštera do 30.9.2007 vždy od 13.30h do 18hodin.


zleva paní J.Hepová, ak.malíř J.Pleskal a pan J.Posledníhudebníci Michal Pustay a Ivana Plachá

20. Června
Eva Křenková

Závěrečný koncert žáků ZUŠ J.S.Bacha Dobřanyseniorský pěvecký soubor Bábinky
16. Června
Eva Křenková

Koncert Evy Urbanové v klášteře


zleva klavírní doprovod David Švec, baryton Radek Žalud a paní Eva Urbanovápaní Eva Urbanová se starostkou obce Mathesovou
27. Května
Eva Křenková

Návštěva A.Borna v klášteře Chotěšov
29. Dubna
Eva Křenková

Vernisáž výstavy "Adolf Born dětem"

Občanské sdružení "Klášter Chotěšov" nabízí po celou letošní prohlídkovou sezonu výstavu "Adolf Born dětem" v refektáři kláštera. Najdete zde přípravné grafiky pro animované filmy, kreslený scénář, ilustrované knihy, grafiky větších rozměrů a samozřejmě informace o samotném akademickém malíři Adolfu Bornovi.

Výstavu je možné navštívit při nedělních prohlídkách až do 30.9.2007 a nově i při sobotních prohlídkách od 30.6.2007 do 1.9.2007. V neděli 29.dubna tuto výstavu otevřela zajímavá vernisáž. Největším překvapením celého odpoledne bylo velice vlídné povídání pana Petra Nárožného o akademickém malíři Adolfu Bornovi. Pan Nárožný zde také přečetl úryvek z nové knihy A.Borna - Born na cestách. Saxofonový kvartet V.Greifa pak hudebně doprovázel celou vernisáž

Velké poděkování patří Magistrátu města Plzně, který nám finančně pokryl požadavky vernisáže a částečně i celé výstavy.
28. Dubna
Eva Křenková

Vernisáž výstavy Václava Fišera a Miroslava Třísky

1. Dubna
Eva Křenková

Velocipedisté v chotěšovském klášteře

V prosluněném nedělním poledni 1.dubna navštívil chotěšovský klášter Spolek staromilců z Českého klubu velocipedistů. Přijeli na několika kostitřasech, dámských i pánských nízkých kolech z předválečných let. Spolek staromilců přijel i v dobových kostýmech. Klidné klášterní zahrady vytvořily příjemnou atmosféru pro tuto neobvyklou návštěvu. Na zajímavé velocipédy se přišli podívat malí i velcí a všichni jen obdivovali. Spolek staromilců si zase velice rád prohlédl chotěšovský klášter. Bylo to příjemné setkání historie.Všechny akce, které se konaly

Na začátek stránky

© Spolek Klášter Chotěšov 2012 - 2021
Plzeňská 88, 33214 Chotěšov